Dzień Dziecka 2019 to okazja dobra, jak każda inna, do wzbogacenia biblioteczki młodego czytelnika o nowe pozycje książkowe. Warto zapoznać się z zainteresowaniami pociechy, by trafić najlepiej w jej gust. Wybór jest bardzo szeroki jeśli chodzi o formę książki, tematykę oraz kategorię wiekową.

Książki na Dzień Dziecka 2019 dla najmłodszych

W dzisiejszym skomputeryzowanym świecie, gdy dzieci praktycznie rodzą się z umiejętnością obsługi sprzętów, warto zadbać o ich rozwój intelektualny poprzez dostarczanie dobrej literatury. Już dla najmłodszych prezent na Dzień Dziecka 2019 może stanowić książka. Początkowo uczy się ono na podstawie doświadczenia od rodziców. Warto więc czytać po kilkanaście do kilkudziesięciu minut dziennie (może być w kilku dawkach) bajki i historie przeznaczone dla danej grupy wiekowej.

Nawet niemowlęta mogą poznawać świat przez kontakt z książką. Przeznaczone dla nich książeczki sensoryczne czy interaktywne są początkowo ubogie w szczegóły za to bardzo kolorowe. Wraz ze wzrostem umiejętności dziecka oraz szczegółowości odbieranych przez nich bodźców wzrasta również bogactwo książek.

Książki na Dzień Dziecka 2019 dla nastolatków i dorosłych

Dla swoich rodziców jesteśmy dziećmi przez całe życie. Warto więc zrobić prezent także dorastającemu młodemu człowiekowi, ale również dorosłemu dziecku. To miły gest, który szczególnie wzmacnia więź rodzinną. Książka może być okazją do wymiany doświadczeń oraz przemyśleń na zawartą w niej historię. Wybór jest bardzo szeroki – od książek o tematyce obyczajowej, przez historyczne, autobiografie, thrillery, dramaty, po literaturę erotyczną czy poezję. Ponadto dostępne są bogato ilustrowane albumy, książki kucharskie, poradniki hobbystyczne czy wspomagające rozwój osobisty lub zawodowy.

Nastolatki ucieszą się szczególnie z historii przygodowych opowiadanych przez swoich rówieśników, ale także mrożących krew w żyłach historii. Prezent na Dzień Dziecka 2019 dla młodzieży powinien być zgodny z jego zainteresowaniami oraz stylem życia. Ponieważ bywa to wiek buntu, warto podkreślić książka, że dziecko jest rozumiane i ma prawo do ekspresji siebie w wybranym kierunku. To buduje pozytywne relacje pomiędzy młodym-gniewnym a rodzicem. Docenione dziecko to szczęśliwsze dziecko.

Młodzież często lubi także pokazywać, że jest już dorosła. Warto więc zakupić dla dziecka wchodzącego na próg dorosłości książki, które wskażą właściwy kierunek, nauczą i przygotują do czekającego już niedługo samodzielnego życia. Półki w księgarniach pełne są rozmaitych poradników hobbystycznych oraz kształtujących charakter młodej osoby.